Site Loader
Wyślij zapytanie

Takie zdanie pada z ust zatrważająco ogromnej liczby ludzi w naszym kraju. Po co generalnie chodzić do specjalisty w jakiejś dziedzinie i jeszcze nie daj tylko płacić za usługę czy poradę, jeśli przecież świetnie możemy sobie sami poradzić. I tu przekrój kontekstów jest też masakryczny. Począwszy od szeroko rozumianego zdrowia. Bo ludzie wolą na przykład sami leczyć się herbatą z miodem oraz czosnkiem, zamiast pójść do lekarza z kaszlem, który utrzymuje się od kilku tygodni. Bo co powie lekarz? Że antybiotyk, a antybiotyki to zło i nie wolno ich brać bo wątrobę niszczą. I takie koło idiotycznych racjonalizacji dla braku działania zgodnego z rozsądkiem, można dzisiaj napędzać praktycznie w nieskończoność. Tak samo na przykład gdy coś w mieszkaniu wymaga remontu.

Człowiek, który nigdy nie miał do czynienia z hydrauliką czy panelami, uprze się na swoim, żeby tylko kategorycznie nie wzywać fachowca. Jak to się kończy w praktyce? Na pewno niezbyt dobrze, bo na pewno mamy też opcję na podwójne utopienie kosztów. Jeśli sami zrobimy coś nie tak, a wydaliśmy pieniądze, potem i tak trzeba będzie wezwać specjalistę, który po nas poprawi i oczywiście nie zrobi tego charytatywnie. Nie ma wątpliwości co do jednego. Każdy krok w kierunku konkretnego działania, które wymaga pomocy specjalisty, będzie krokiem dobrym. To samo tyczy się właśnie prawników. Jeśli ktoś myśli, ze skorzystanie z ich pomocy w każdych okolicznościach i niemal zawsze związane jest z dużymi kosztami, jest w ogromnym błędzie. I to błędzie, który pozornie pozwalając zaoszczędzić, w praktyce prowadzi do tego, że ponosimy znacznie większe koszta. Nie tylko te finansowe, bo czasem konsekwencje prawne naszej niewiedzy mogą być znacznie bardziej dotkliwe.

Dla budżetu, dla rodzinnych relacji. Jeżeli więc ktoś już naprawdę potrzebuje profesjonalnej prawniczej pomocy, trzeba się nad tym skupić w stu procentach i przekonać na własnej skórze, że to co pozornie ma nam oszczędzić nerwów i cierpienia, będzie faktycznie prowadziło do poważnych konsekwencji, których nie sposób potem odkręcić, aby nie było na to za późno.

Warto sprawdzić: Comparic

Warto rozsądnie podchodzić do takich tematów, ponieważ brak rozsądku i myślenia czasami będzie się przekładać na fatalne późniejsze rezultaty. A odkręcenie potem jakiegoś błędu, niejednokrotnie zjada nerwy i inne zasoby, więc nie ma sensu wystawiać się na tak ryzykowne i beznadziejne, obliczone na stratę działanie. Zdecydowanie dobrze byłoby sobie wziąć to do serca i do głowy, zanim jeszcze zaczniemy narzekać zanim podejmiemy jakieś działanie.

Autor: Maria Tobin