Site Loader
Wyślij zapytanie

W dzisiejszych czasach sprawy alimentacyjne są już nieodłączną częścią każdego dnia pracy sądów. Coraz częściej istnieje również potrzeba odpowiedniego wykształcenia prawnego, aby móc przeprowadzić sprawę tak, aby jej wynik był jak najbliższy naszym oczekiwaniom. Adwokaci w sprawach alimentacyjnych pełnią różne funkcje, zawsze jednak wspierając daną osobę w jej planie. W jakich przypadkach warto na nich postawić?

Alimenty – kiedy postawić na adwokata?

Osoba, która nie ma wiele wspólnego z prawem i jest to dla niej całkiem nowa sytuacja, sprawa alimentacyjna może być bardzo problematyczna i stresująca. Czasem zdarza się, że wystarczy dobrze napisany pozew, a sprawa przebiegnie po naszej myśli. Nie zawsze jednak jest to takie proste. Warto wiedzieć, że początkowa konsultacja dotycząca pozwu jest również niezwykle ważna – doświadczony adwokat od alimentów może z miejsca postawić sprawę tak, że prawdopodobieństwo jej wygrania będzie dużo większe.

Kiedy jednak sprawa nie przebiega w sposób prosty i nieskomplikowany, warto zasięgnąć pomocy adwokata również na sali sądowej. Dzieje się tak szczególnie w przypadku, gdy:

  • strona nie chce płacić alimentów,
  • sprawa dotyczy małżonków w separacji lub po rozwodzie,
  • sprawa dotyczy rodziców, którzy starają się o alimenty od dzieci,
  • strona pragnie jak najwyższej kwoty alimentów.

Oczywiście zdarzają się też bardzo indywidualne kwestie, które sprawiają, że cały proces może być bardzo skomplikowany – w każdym z tych przypadków adwokat od alimentów będzie świetnym rozwiązaniem.

Jak wybrać odpowiedniego prawnika?

Adwokat to ktoś, kto dowie się o nas więcej, niż inne osoby w życiu. Właśnie dlatego, choć nasze dane są chronione przez prawo, ważne jest, aby był on godny zaufania. Jak w przypadku każdej znajomości, czy to prywatnej, czy zawodowej, dobrze jest, gdy tworzymy z daną osobą dobry zespół. 

W tym wszystkim nie można zapomnieć oczywiście o podstawowych aspektach, takich jak doświadczenie, jak i samo wykształcenie. Nie zawsze dłuższe doświadczenie będzie najlepszą opcją – często różnice pokoleniowe przeszkodzą w komunikacji. Jeśli chodzi o wykształcenie, to należy szukać kogoś, kto specjalizuje się w prawie alimentacyjnym. To podstawa zapewnienia sobie wyższego prawdopodobieństwa wygrania sprawy sądowej.

Jak znaleźć odpowiedniego adwokata? Przede wszystkim warto zasięgnąć porady znajomych, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Im lepiej znamy osobę, tym większe prawdopodobieństwo, że będziemy rozumieć, czy dany adwokat będzie dla nas odpowiedni. Jeśli nie mamy takich znajomości, warto poczytać opinie internetowe i zadecydować.

Autor: Maria Tobin

Umów wizytę

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930